Over Finalist
Finalist levert ICT producten en diensten waardoor organisaties intenser kunnen samenwerken met hun belangengroepen door creatie van begrip, inzicht en openheid. Wij maken ICT oplossingen op basis van open source en open standaarden en we werken met Java, Ruby en PHP als programmeertalen. Ruim 60 collega's werken verdeeld over kantoren in Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven.
Lees verder
Finalist is
Neem contact op
Telefoon: 088 217 08 00
E-mail: service@finalist.nl
Offerte aanvragen
Contactformulier
Blijf op de hoogte
Record aantal bezoekers website Nationaal Comite 4 en 5 mei
De vernieuwde website van het Nationaal Comité 4 en 5 mei kreeg op deze twee dagen een recordaantal van 52.000 bezoekers per dag te verwerken. Dit verliep zonder problemen. Met 800.000 mensen die in de stralende zon genoten van muziek op 13 Bevrijdingsfestivals werd eveneens een record verbroken.
Dit alles stelde hoge eisen aan het functioneren de website. Het Nationaal Comité heeft er voor gekozen haar website volledig te vernieuwen om de grote hoeveelheid informatie waarover het comité beschikt beter toegankelijk te maken voor iedereen.
In 2006 beschikte het Nationaal Comité nog over een aantal vrijwel los van elkaar bestaande websites. Bart Brugmans, projectmanager Internet van het Nationaal Comité: “ Wij hadden voor 2007 dan ook behoefte aan een makkelijker te beheren en door onze webredacteuren snel en eenvoudig te gebruiken website. Een consistente website met één duidelijke structuur, die ook nog eens een zeer groot aantal bezoekers kon verwerken.”
Structuur nieuwe website
De nieuwe website van het Nationaal Comité 4 en 5 mei is er voor iedereen die meer wil weten over herdenken, vrijheid vieren, oorlogsmonumenten en educatie. De website bevat programma-informatie, achtergrondinformatie en handreikingen en richtlijnen met betrekking tot herdenken en vieren en 4 en 5 mei.
De website is opgedeeld in vijf hoofddelen. Er is informatie over herdenken. Dit deel van de website bevat programma- informatie over de Nationale Herdenking op 4 mei, maar ook richtlijnen en tips voor organisaties die zelf een herdenking organiseren. De informatie over vrijheid vieren bevat onder meer de programma’s van de Nationale Start en Nationale Afsluiting van de Viering van de Bevrijding, maar ook informatie over en links naar alle dertien Bevrijdingsfestivals en de debatten die zich op 5 mei overal in het land afspelen.
Bij educatie zijn negentig lespakketten WOII-heden beschreven, die docenten in verschillende schooltypen kunnen gebruiken. Ook is hier informatie over educatieve projecten en producten van het Nationaal Comité te vinden, zoals informatie over Adopteer een Monument en het Nationaal Aandenken. Binnen het deel oorlogsmonumenten zijn 3000 oorlogsmonumenten met beschrijving terug te vinden. Hieraan gekoppeld zijn 90 interviews met verhalen over deze monumenten en negen video’s van getuigenverhalen bij een Oorlogsmonument. Uiteraard is er ook informatie over het Nationaal Comité zelf te vinden.
CMS Container
Jan van Kooten, adjunct-directeur van het Nationaal Comité: “Als Content Management Systeem koos het Nationaal Comité uiteindelijk voor de door Finalist IT Group en de Stichting MMBase ontwikkelde CMS Container. Wij hebben daarbij een bewuste keuze gemaakt voor een Open Source oplossing.”
Het interactiedesign voor de website werd gemaakt door designbureau Black Magic Marker. Wanneer bij een IT-project meerdere partijen betrokken zijn valt en staat het resultaat vaak ook met de aanwezige chemie tussen alle partners.
Samenwerking
Jan van Kooten: “ Wat ik zelf een spannend moment vond, was een gezamenlijke bijeenkomst om te kijken naar de mate waarin het interactie-ontwerp en het bouwen van de website op elkaar aansloten. Vaak bedenken mensen allerlei toeters en bellen in een dergelijk ontwerp, die bij het uiteindelijke bouwen van een applicatie een probleem kunnen worden. Maar het definiëren van de scope van dit project ging tot mijn verbazing eigenlijk heel soepel. Zeker als ik dat vergelijk met andere soortgelijke IT-projecten die ik in het verleden heb meegemaakt. Het resultaat werd mede bepaald door de kwaliteit van het collectief. Naar aanleiding van deze samenwerking stel ik vast dat Finalist voor het Nationaal Comité een goede professionele en betrouwbare partner is gebleken.”
Lees ook de Whitepaper CMS Container voor de Gemeente Nijmegen.
Finalist gaf aan de webredacteuren van het Nationaal Comité een korte gebruikerstraining in het online publiceren van artikelen en foto’s via de CMS Container op de website.
Bart Brugmans: “Deze medewerkers hebben de training als zinvol en leuk ervaren. Ze hadden het gevoel dat ze na afloop meteen aan de slag konden.”
Meer nieuws
Finalist organiseert op vrijdag 16 maart 2012 opnieuw de ééndaagse Scrum...
Voor één van haar opdrachtgevers die behoefte had aan een robuuste,...
Woensdag 25 en donderdag 26 januari 2012 vindt het derde Onderwijs & ICT...
Recente projecten
De Partij van de Arbeid (PvdA) heeft Finalist IT Group als partner gekozen voor het realiseren...
Minister Plasterk lanceerde in de vorige kabinetsperiode zijn toekomstvisie op het onderwijs....
Gemeenten en overheid zijn altijd op zoek naar het kostenefficiënter en inzichtelijker maken...
